ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5246219
*
nr 524 6219
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2008
kl 17:46:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 23:34:59
1
100 kr
10/5 12:45:40
2
300 kr
12/5 17:25:51
3
200 kr
12/5 17:26:20
3
300 kr
12/5 17:27:45
3
400 kr
12/5 17:29:43
4
500 kr
12/5 17:31:15
3
650 kr
12/5 17:32:25
4
700 kr
12/5 17:35:25
3
750 kr
12/5 17:36:13
4
900 kr
12/5 17:40:21
3
1.000 kr
12/5 17:41:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 524 6219
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 102
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 23:34:59 | 1 | 100 kr |
10/5 12:45:40 | 2 | 300 kr |
12/5 17:25:51 | 3 | 200 kr |
12/5 17:26:20 | 3 | 300 kr |
12/5 17:27:45 | 3 | 400 kr |
12/5 17:29:43 | 4 | 500 kr |
12/5 17:31:15 | 3 | 650 kr |
12/5 17:32:25 | 4 | 700 kr |
12/5 17:35:25 | 3 | 750 kr |
12/5 17:36:13 | 4 | 900 kr |
12/5 17:40:21 | 3 | 1.000 kr |
12/5 17:41:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23